شیر پروانه ای استیل انواع شیرهای پروانه ای 316 و 304 کاربرد در صنایع غذایی | kasrasaran

به طور کلی انواع شیر پروانه ای در کاربرد های عمومی و تخصصی به کار میرود که در ادامه بیشترین صنایعی ک از این ولو ها استفاده می کنند را مورد بررسی قرار دادیم. انواع شیر پروانه ای معمولاً از کاملاً باز تا کاملاً‌ بسته‌ کمتر از 90 درجه است. برای تعیین موقعیت صفحه پروانه ای باید یک کاهنده چرخ دنده حلزونی روی میل سوپاپ نصب شود. استفاده از کاهنده دنده حلزونی نه تنها می تواند باعث شود صفحه پروانه قابلیت قفل شدن خود را داشته باشد، صفحه پروانه را در هر موقعیتی متوقف کند، بلکه عملکرد عملیاتی دریچه را نیز بهبود بخشد. باترفلای ولوها در صنایع زیادی مانند اداره آب و فاضلاب، صنایع غذایی، نفت و پتروشیمی و… استفاده می شود.

شیر پروانه ای استیل انواع شیرهای پروانه ای 316 و 304 کاربرد در صنایع غذایی | kasrasaran به دلیل این ویژگی ها، شیرهای پروانه ای معمولا در صنایع پتروشیمی، صنایع شیمیایی و تاسیسات تصفیه آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند. شیرهای پروانه ای چدنی به ویژه برای کاربردهایی که آنها را در معرض آب قرار می دهند مناسب هستند، زیرا از واکنش شیرها به تماس مداوم با سیال جلوگیری می کنند. شیر پروانه ای به عنوان یک شیر دوار چرخشی برای تنظیم، توقف و راه اندازی جریان به کار گرفته می شود. این نوع شیر این قابلیت را دارد که مسیر سیال را با یک چرخش 90 درجه باز و بسته نماید.

شیر پروانه ای چیست؟

بسته به شرایط پروژه و اهمیت فضای تحت نظارت اطفا میزان زمان تامین آب مشخص می گردد ولی حداقل مخزن بایستی تا 30 دقیقه توانایی تامین آب را داشته باشد. هد پمپ و دبی پمپ در محاسبات هیرولیکی و انتخاب فشار کاری سیستم اطفای حریق تاثیر مستقیم دارد. شیرهای پروانه ای با جنس بدنه داکتیل دارای مقاومت عالي در مقابل سايش می باشد. وبلاگ آموزنده ما را در مورد سوپاپ های چرخشی کاوش کنید، جایی که به تعاریف، انواع، اصول کار و ویژگی های کلیدی آنها می پردازیم.

اجزای مختلف شیر پروانه ای

نوع اول که دارای چرخ دنده حلزونی می باشد و نیرو توسط چرخدنده حلزونی به شافت و دیسک شیر انتقال داده می شود و به راحتی با چرخش 90 درجه ای، سیال عبور داده می شود. شیرهای پروانه‌ ای با توجه کارایی خوبی که دارند  معمولا برای تنظیم، توقف و راه‌اندازی جریان سیال در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته این شیرها با توجه به نوع کاربرد و سیالی که با آن در تماس خواهند بود، ویژگی‌های متفاوتی دارند. باترفلای ولوها بسته به محل قرارگیری استم و دیسک و زاویه سطح نشیمن (سیت) که دیسک بسته می‌شود، می‌توانند متحدالمرکز یا خارج از مرکز باشند بستگی دارد.

محدوده دما گسترده تر از NBR است، از -30 درجه تا +140 درجه سانتیگراد. EPDM بیشتر برای مایعات مبتنی بر آب و گلیکول و برای کاربردهای بخار استفاده می اینجا را ببین شود. در شیر پروانه ای کنترلی، یک کنترلر منطقی مانند PLC برنامه ریزی می شود تا فرایند باز و بسته کردن شیر را انجام دهد. قیمت شیرهای گیربکس دار، هزینه بیشتری نسبت به شیرهای اهرمی دارند و دلیل آن هم استفاده از گیربکس است. در فولاد کربنی این شیرها، تنها از یک آلیاژ آهن و کربن استفاده می شود و هیچ عنصر آلیاژی دیگری به فولاد کربنی اضافه نمی شود. از این شیرها در سیستم های انتقال آب زیرزمینی استفاده می شود و دلیل آن هم این است که سبک، ارزان و آب بندی این شیرها هم خوب و محکم هستند.

  • شیر پروانه‌ای به سبک ویفری مقرون به صرفه‌ترین مدل است و بین دو فلنج لوله قرار می‌گیرد.
  • قیمت آنلاین آهن و همچنین تحلیل و بررسی اخبار آهن و فولاد کشور به صورت روزانه و فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی با تضمین قیمت و کیفیت از جمله فعالیت های مجموعه بازار آهن می باشد..
  • کاربری شیرهای پلی اتیلن در قطع و وصل کردن جریان بوده و سایزهای متفاوتی از آن متناسب با لوله هایی که اتصال صورت می گیرد، تولید و وارد بازار صنعت می شود.
  • به دلیل این ویژگی ها، شیرهای پروانه ای معمولا در صنایع پتروشیمی، صنایع شیمیایی و تاسیسات تصفیه آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند.